Jak, gdzie i ile? Czyli stosowanie olejku makadamia.

Olejek makadamia jest często stosowany w pielęgnacji włosów. Przynosi świetne efekty i działa już po pierwszej aplikacji. Zawiera wiele cennych składników, potrzebnych zarówno włosom, jak i skórze głowy. Jednak substancje aktywne i szybkość działania to nie wszystko. W kuracji dużą rolę odgrywa także poprawne stosowanie olejku makadamia. Sprawdź, jak to zrobić.

Sposobów aplikowania olejku makadamia jest mnóstwo. Każda z nas musi wybrać dla siebie ten najlepszy. Najpopularniejszym jest chyba tzw. olejowanie włosów. Na suche pasemka nanosi się dość sporą dawkę olejku makadamia. Następnie płyn wciera się bardzo dokładnie w skórę głowy, końcówki i całą długość włosów. Zaplatamy warkocz lub upinamy kok i na taką fryzurę zakładamy foliowy czepek. Między nim a głową wytworzy się ciepło, które przyspieszy działanie składników odżywczych i polepszy efekty całej kuracji. Jeden zabieg olejowania włosów trwa około 30 minut. Po upływie tego czasu olejek makadamia zmywa się szamponem z zawartością SLS lub łagodniejszego SLES. Pasemka suszy się lub pozostawia do wyschnięcia. Końcówki można zabezpieczyć odżywką bez spłukiwania.

Olejek makadamia aplikuje się również na włosy czyste i wilgotne. Warto wtedy odmierzyć minimalną ilość płynu, a przed wmasowaniem go w skórę głowy i pasemka – nieco podgrzać. Kosmetyk pozostawia się na włosach na kilka godzin, po czym dokładnie spłukuje. Niech nie zwiedzie was widok prawie suchych i błyszczących włosów. Olejek makadamia zapewne szybko wchłonął się w wewnętrzne struktury pasemek. Stąd określany jest „olejkiem, który znika”. Dlatego pamiętajmy, że po każdej aplikacji głowę i włosy oczyszczamy szamponem.

Czy wiedziałaś, że olejek makadamia chroni włosy podczas farbowania? Przed koloryzacją zaaplikuj kosmetyk na skórę głowy i włosy. Taki trik przyspieszy absorbcję farby, zapewni nawilżenie i odżywienie oraz zabezpieczy przed wysuszeniem i uszkodzeniem wewnętrznej struktury włosów. Równie dobrze olejek makadamia możemy stosować jako samodzielny produkt pielęgnacyjny.

Aplikacje nie powinny przysporzyć nam żadnych problemów. Olejek makadamia posiada półpłynną konsystencję, dobrze się rozprowadza i dość szybko wchłania się. Zmywanie kosmetyku również jest banalnym zabiegiem. Ważne jest jedynie dwukrotne użycie szamponu. Do pierwszego mycia użyjmy produktu z zawartością silnie myjącej substancji (SLS), a do drugiego wykorzystajmy nieco lżejszy i delikatniejszy produkt.